Články

ANGELUS FEST – 3.6.2023

today16/05/2023 36

Background

3. júna 2023 sa v bansko-bystrickom amfiteátri uskutoční 3. ročník benefičného rockového festivalu Angelus Fest. Počas prvých 2 ročníkov sa vďaka približne 600 platiacim fanúšikom podarilo na vstupnom vyzbierať pre OZ Onkológia BB resp.

Svetielko nádeje spolu takmer 9.000€. Celý výťažok z 3. ročníka (100% vyzbieraného vstupného) bude venovaný OZ Onkológia BB na rozvoj ambulantnej časti (nákup kresiel, televízorov do čakárne či infúznych púmp).

Prvý-krát v histórii sa na podujatí predstavia aj 2 výborné punkové kapely – NEKULTÚRA a SITŇAN.Kapela SITŇAN s potešením prijala možnosť vystúpiť na dobročinnom festivale Angelus fest a ako hovorí “V každej ťažkej dobe je treba vykonávať dobré skutky”.

Skupina, ktorá pochádza z mesta hliníka, čiže zo Žiaru nad Hronom, pôsobí na scéne 31 rokov a zo toto obdobie prebrázdila krížom-krážom Slovensko, ale aj susedné Česko, povymetala veľké aj malé festivaly, krčmy, kluby, kulturáky. Kapela sa hlási k filozofii tzv. alkopunku, vydala 4 radové albumy, niekoľko singlov a videoklipov. Momentálne sa pripravuje na koncertnú sezónu 2023 a nahratie videoklipu na posledný singel „Život sa začína“, ktorý sa nahral v rámci 30. výročia kapely. Na festivale Angelus fest sa môžu fanúšikovia tešiť na prierez pesničiek, ktoré vznikli za tridsaťročné obdobie pôsobenia skupiny.

Fanúšikom sa predstaví aj punková skupina z Hlohovca NEKULTÚRA , založená v roku 2001.Chalani vydali už 8 albumov, posledný – s názvom „Vzorný občan / Neprispôsobivý punk“ – vyšiel v roku 2020.

Na koncertoch dokážu pobaviť a roztancovať každého, nepochybne sa im to podarí aj v júni v bansko-bystrickom „amfíku“.

Spevák kapely Pali Ondrix k tomu dodáva: „Sme jeden svet undergroundu, či už si metalista alebo punker. Benefičné koncerty stoja za to, aby prišiel každý, kto môže.

Zaplatíš vstupné, zabavíš sa s kamošmi a tvoje peniaze niekomu naozaj pomôžu.Pravdepodobne sa bežne nevyzbiera na “cétečko”, ale sú malé dôležité veci, ktoré uľahčia a spríjemnia život pacientovi.

Ďakujeme, že môžeme našou hudbou prispieť na dobrú vec!“

Najväčším „ťahákom“ pre fanúšikov metalu budú české legendy SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY (folk-metal) a HYPNOS (death-metal), ako aj populárni Martinčania LUNATIC GODS.
Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na domáce legendy HEMATIT (heavy metal), exkluzívne vystúpenie kapely MIDNIGHT SCREAM (power/thrash metal) v zostave,

ktorá sa pred desiatimi rokmi predstavila aj na najväčšom európskom metalovom festivale Wacken, populárnych post-metalistov BESNA, precítený gothic metal v podaní prešovskej stálice GLOOM,

nadupanú polhodinku v podaní „novej krvi“ – mladej bansko-bystrickej nádeje UNDER MY ISSUE a „zimomriavkový“ doom-metal kapely SAMSARA.

 

www.angelusfest.com
https://www.facebook.com/angelusfestbb
https://www.facebook.com/events/3418701978365317

Written by: Admin

Previous post

počúvaj irock cez mobilné aplikácie

0%