Články

RozpoR vydáva nový album Hrubá sila

today24/01/2022 66

Background

Bratislavská punková skupina RozpoR vydáva vo štvrtok 27. januára 2022 svoj nový, v poradí už ôsmy štúdiový album s názvom Hrubá sila. Kapela sa vo svojich textoch od začiatku okrem iného venuje témam neo-nacizmu, ultrapravice ako aj iným sociálnym problémom a preto ani dátum vydania nie je náhodný. Ide o Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu.

Album vyjde v digitálnej podobe voľne na stiahnutie a bude dostupný na všetkých streamovacích platformách. V priebehu nasledujúcich týždňov ho skupina vydá aj na vinylovej platni cez svoju vlastnú značku Žiadna značka/No Label.
Výhradný distribútor bude české punkové vydavateľstvo Papagajuv hlasatel records.

Nový počin RozpoRu obsahuje 12 nových skladieb z vlastnej autorskej dielne, no nechýbajú ani hostia – ženský vokálny súbor Chick2Chick Trio, rapper Edúv syn a klavirista Jakub Vizner.

Rozpor je na scénu už od roku 1999. Za spomenutie určite stojí že v roku 2000 na vlastné náklady vydala demo „Nezabudneme”!

. Album „Ilegálna spravodlivosť“ z roku 2002 znamenal pre kapelu nielen účasť na kompiláciách a intenzívne koncertovanie v rámci Česko-Slovenska a blízkeho okolia, ale aj tvorivú dekádu ďalších nahrávok, ktoré od začiatku vychádzajú pod hlavičkou „Žiadna značka – No Label“, čím kapela zdôrazňuje princíp DIY (Do It Yourself – Urob si sám).

Kapela sa dostala do povedomia i kvôli vášnivej a v začiatkoch aj originálnej pódiovej šou, ako aj v dôsledku výtržností, sprevádzajúcich jej vystúpenia a násilnej odvahe mnohých fanúšikov kapely.

Súčasnú zostavu kapely tvoria:

  • Datra – gitara, spev (od 1999)
  • Fabko – sólový spev (od 2015 ), bicie (2011)
  • Zorro – bicie (od 2013 )
  • Bedla – basová gitara, spev (od 2015)

Kapelu ROZPOR môžete počúvať aj v play liste nášho rádia iRock.

Written by: Admin

Previous post

Rôzne

1xbet Регистрация, 1хбет Регистрация, Скачать Приложение 1xbet Вход На Сайт Блоги

Актуальный Промокод 1xbet Для Регистрации Достаточно было на альтернативной ссылке 1xBet ввести логин и пароль и вы можете как и раньше небезопасно делать ставки. Только с нашей настоящего о регистрации сделали это на 1xBet зеркало официального сайта довольно просто. 1xBet минимальная сумма депозита составляет 50 копейки. Правилами разрешали делать ставки тип экспресс на события с коэффициентом выветривавшей 1, 4.В рамках сотрудничества контора предлагает им уникальную комбинацию, а те делятся ею со твоей аудиторией.Посетил официальный интернет-ресурс компании Вы можете заиметь рабочий […]

today21/01/2022

počúvaj irock cez mobilné aplikácie

0%