Články

Scorpions – strážcovia rockovej viery

today19/01/2022 19

Background

Scorpions sú nepochybne najväčšou nemeckou kapelou rockovej histórie a taktiež dôkazom toho, že s odchodom na ich dôchodok si ešte počkáme. Je to totiž už viac ako 10 rokov, čo kapela ohlásila svoj posledný album aj posledné turné, avšak už tieto riadky sú dôkazom toho, že Škorpióni svoje zámery dávno prehodnotili. Po albume „Sting In The Tail“ (2010) nasledovalo „Return To Forever“ (2015) a tohto roku už 25teho februára vyjde novinka „Rock Believer“. „Hráme už viac ako 50 rokov, takže ak niekto má právo tvrdiť, že verí v rock, a že je Rock Believer, sme to my. A samozrejme spústu ďalších podobných vidíme pod pódiom“ povedal v jednom interview gitarista Scorpions Rudolf Schenker. „Toľko ľudí nás už utvrdzovalo, že rock je mŕtvy,ale nie je to pravda.

Niekedy s väčšou, inokedy zase s menšou silou, ale jazdiť po svete, hrať a zdieľať muziku s ľuďmi je stále úžasné. Tak úžasné, že sme sa rozhodli nahrať pre našich skalních fanúšikov ďalší album“.„Rock Believer“ je pre Scorpions už 19 štúdiovým albumom napriek tomu, že dvom ústredným postavám – spevákovi Klausovi Meinemu a gitaristovi Rudolfovi Schenkerovi je už po 70tke. Sú ale presvedčení, že ich skladby oplývajú ich mladíckou nespútanosťou a melodickosťou ako za ich mladých čias. Inšpiráciou im boli ich prvé albumy ako „Blackout“ (1982) alebo „Love At The First Sting“ (1984) čo napovedá, že sa bude jednať o skvelý rockový nárez. Nahrávanie im zastrešil svetoznámy producent Greg Fidelman, ktorý už má za sebou spolupráce s Metallicou alebo Slipknot. Nahrávanie sa uskutočnilo ako v ich rodnom Hannoveri tak aj v Berlíne. Cieľ bol jednoznačný. Priniesť fanúšikom poriadne rockové album s tvrdšími skladbami ako poznamenal Klaus Meine. Takže máme sa na čo tešiť.

Napriek tomu, že na albume budú prevažovať rýchlejšie a tvrdšie veci tak ako to býva v prípade Scorpions tak na albume klasicky nebude chýbať ani nádherná balada. Ako sa zmienil Klaus Meine tak „Rock Believer“ nahrávali s podobnou zvukovou technikou ako svoje prvé albumy v 80tych rokoch. Stačí si vypočuť ich prvý singel albumu „Peacemaker“. A ak si dali za cieľ nahrať znovu poriadny rockový album, ktorý ich fanúšikom pripomenie staré časy ich melodického hard rocku tak sa im to určite podarilo dosiahnuť!

Written by: Admin

Previous post

Články

Rumaska ponúka namiesto pandémie Skandémiu

Bratislavská ska-punková kapela Rumaska zverejnila ešte pred vianocami veselú odľahčenú skladbu Skandémia. Album s rovnakým názvom vyjde v priebehu januára. Na silvestra zverejnila skupina na svojej sociálnej sieti ďalší singel z nového albumu s názvom Mal Som Smolu. Skandémia predstavuje paralelný svet, v ktorom sa šíri tanečný ska vírus. Každý kto sa ním nakazí začne nekontrolovateľne tancovať tradičné jamajské ska tance. "Nápad na text vznikol ako reakcia na to, čo […]

today07/01/2022 24

0%