Články

Traktor oslavuje jubileum a vydáva album

today15/11/2021 50

Background

Česká kapela Traktor, ktorá oslávi dvadsať rokov svojej existencie, vydáva album „Sedmá strana kostky“. V chronológii kapelnej diskografie ide o siedmu radovú dosku v poradí. Nové album vznikalo v priebehu roku 2021 a obsahuje 11 autorských noviniek a 2 bonusy. Ako tvrdia samotní členovia skupiny Traktor: „Cítíme, že jde o dosavadní vrchol naší tvorby, což nás nakopává, a zároveň velmi baví.“

Traktor sa na svojom siedmom štúdiovom albume vydal známymi cestami, ktoré však hmatatelne rozšíril, lepšie povedané prehĺbil. Intencie tvrdého rocku boli zachované, ale doska ponúka omnoho viac, miestami ide až do industriálu, či naopak blues. „Nemáme dané hranice, a mně je v podstatě úplně fuk, jestli v budoucnu natočíme song v popíkovém duchu nebo brutální metal, když tou písničkou bude celá kapela dýchat, “ vysvetluje bubeník Pavel Balko, a naznačuje, že podstata Traktoru je založená predovšetkým na emóciach a vnútornej chémii.

Sedmá strana kostky je neviditeľným priestorom, ktorý sa rozprestiera v ľudskej fantázii, za obzorom, ktorý delí šeď priemernosti od ríše predstavivosti. „Kdo má v hlavě hranice a mantinely, těžko dosáhne vrcholků a zažije zázraky, na rozdíl od toho, kdo v ně věří, “ dodává spevák Martin „Capec“ Kapek. Po vypočutí nového Traktoru Vám môžem milí poslucháči rádia IROCK povedať len jedno: Tu je príklad toho, že keď sa niečo robí od srdca a s láskou výsledok je vždy dokonalý. Hneď na prvý posluch je tento album totiž u mňa srdcovka.

Počiatok kapely Traktor môžeme datovať na jar 2001, kedy sa dali dohromady bývalí členovia kapiel Tarantula a Wizard, tzn. Standa Balko, Martin Kapek a Karel Ferda. Toto trio zhruba po roku doplnili Pavel Balko ( predtým tiež Tarantula ) a Petr Bartošek. Týmto vzniká doterajšia stabilná platforma Traktoru. V roku 2004 vychádza u Popron Music ich debutové album „S vlečkou se to lépe táhne“ s netradičným hitom Pamela. Tvorba a nahrávanie druhého počinu zabrala kapele celých päť rokov s tým, že v apríli 2009 vychádza CD s názvom 69. O dva mesiace neskôr je natočený videoklip k songu Cosmosen v spolupráci so Zdeňkom Izerom. Po dvojročnej pauze, vo februári 2011, sa opäť Traktor sťahuje do štúdia, aby v júni dokončili tretie CD „Tmel“, ktoré s patričnou dávkou energie udalo smer Traktoru do druhej bigbítové dekády. Nasledovali albumy: Alcatra´n´z (2013), Artefuckt (2016) a Šachoffnice (2018). Kapela vydala v roku 2018 aj live 2CD a DVD s takmer dvojhodinovým koncertom v Ostrave s názvom „Live Prach a Vzduch“.

 

 

Written by: Admin

Previous post

Články

Ozzyho nový album by mal vyjsť začiatkom roka 2022

Ozzyho nový album, ktorý bude nasledovať po doteraz poslednom albume „Ordinary Man“ z roku 2020 vyjde už začiatkom budúceho roku. Vyplýva to z údajov jeho vydavateľstva Sony Music konkrétne z jeho finančnej analýzy kde je Ozzyho meno uvedené v sekcii „nadchádzajúce vydania albumov počas najbližších šiestich mesiacov“ spoločne s umelcami ako Alicia Keys, Adele, Black Eyed Peas, Travis Scott a ďalších. Aj keď konkrétny dátum vydania nie je uvedený, Ozzy […]

today05/11/2021 33

0%