Články

Rob Halford nahral svoje sólové bluesové album

today06/10/2021 85

Background

Rob Halford sa zmienil o svojom novom bluesovom albume, že si pri jeho nahrávaní užil kopec srandy. Spevák Judas Priest na ňom spolupracoval s tým istým tímom, s ktorým produkoval aj svoj posledný album „Celestial“.

Nahrával s ním aj jeho brat Nigel a Alex (syn basáka Judast Priest Iana Hilla). V jednom rozhovore sa nechal počuť: „Blues je obrovským prierezom rôznych štýlov a
subžánrov a iných prvkov podobne ako metal a preto som veľmi zvedavý a vzrušený z toho ako to celé vypáli.

Možno ste o tom počuli, že máme v kapele tvorivú krízu a preto som si našiel čas a prispel svojimi staršími nápadmi do tohto projektu. Celé to vzišlo z jamovania s mojim bratom Nigelom za bicími, Alexom na base a s našimi spoločními priateľmi hudobníkmi“.

Pokračoval o nahrávaní: „Bolo pri tom veľa srandy a každá z piesní má v sebe ten vtipný prvok.

Bolo to dobrodružstvo tak ako väčšina vecí v hudbe. Bude to zaujímavé pretože sme pri tom vyskúšali veľa bluesových postupov a každá pieseň bude iná.  Takže tak ako stále vravím:

Bude to ready keď to bude ready“.  Halfordov nápad vytvoriť bluesové album sa zrodil už v roku 2015 kedy sa v jednom rozhovore zmienil o tom, že by to chcel skúsiť aj kvôli tomu aby posunul trochu aj hranice svojho spevu. Povedal: „Vždy som cítil to, že bles je súčasťou mojej hudby ako mojich ajhudbných koreňov.

Keď som sa začal prvýkrát venovať hudbe ako teenager začal som skúmať aj nevšedné korene bluesovej hudby.  Počúval som Franka Sinatru, Elvisa a Tonyho Benneta a podobných.  Veľmi by sa mi páčilo počuť svoj hlas znieť dokopy s trúbkami, saxofónom, piánom a nezameniteľným zvukom big bandu“.

Halford poznamenal, že si je stopercentne istý svojimi vokálnymi schopnosťami spievať v odlišných hudobných žánroch. Minulého roku v septembri vydal svoju knižnú autobiografiu „Confess“. Nahral už dokopy 5 metalových sólových albumov Resurrection (2000), Crucible (2002), Halford III: Winter Songs (2009), Halford IV: Made Of Metal (2010) a Crucible (2019). V kapele Judas Priest spieva už od roku 1973.

Rob Halford
at the 21st Annual GLAAD Media Awards, Hyatt Regency Century Plaza, Century City, CA. 04-17-10

Written by: Admin

Previous post

Články

Kabát a ich turné s názvom Cirkus

K cirkusu neodmysliteľne patria zvieratá a principál ale Cirkus je aj názov koncertného turné kapely Kabát. Pre tento rok bude toto turné výhradne po Českej republike onedlho už končiť. Konkrétne 25.9. posledným koncertom v Prahe. Na budúci rok ale zavítajú aj na Slovensko. Konkrétne do Bratislavy, Zvolena, Popradu a Košíc. Pepa Vojtek v jednom rozhovore poznamenal: „Rozdiel medzi Plzňou a východným Slovenskom je naozaj markantný pretože tie slovenské koncerty sú […]

today25/09/2021 61

0%