Články

Pearl Jam zahrali prvý koncert po troch rokoch

today19/09/2021 32

Background

V sobotu 18.9. zahrali Pearl Jam po dlhých troch rokoch svoj koncert v New Jersey na festivale Sea.Hear.Now. Kapela zahrala okrem ich skvelých hitoviek aj pár piesní z ich najnovšieho albumu Gigaton, ktorý nahrali minulého roku. S ním sa dostali naspäť do povedomia svojich fanúšikov, ktorí na nich už začínali už možno aj pozvoľna zabúdať pretože ich predposledný album Lightning Bolt bol nahratý ešte v roku 2013. Gigaton stavil na osvedčený starý dobrý Pearl Jamovský grunge ako za čias ich najväčšej slávy aj keď v niektorých skladbách počuť aj prvky elektronickej hudby väčšinou v intrách ale vo svojom jadre to je vlastne klasický Pearl Jam ich typyckou melodikou a Eddieho nezmeneným vokálnym prejavom. Album sa umiestnil na prvom mieste americkej hitparády Billboard Top Rock Albums chart a na piatom mieste rebríčka Billboard 200.

Kapela okrem svojich najväčších hitov zahrala aj cover Brucea Springsteena – My City Of Ruins ako aj poctu nedávno zosnulému bubeníkovi Rolling Stones – Charliemu Wattsovi ich hit – Waiting On A Friend. Ďalšie koncerty majú zatiaľ naplánované v Californii na festivale Ohana 26.9 a potom opäť 1. a 2.10. Na budúci rok majú naplánované od marca do konca apríľa pre pandémiu odložené turné po severnej Amerike a následne od júna do konca júla aj dlho očakávané turné po Európe. Slovenskí fanúšikovia ich budú môcť vidieť budúci rok najbližšie v Budapešti, Krakove alebo Prahe. Vo viacerých mestách ako napríklad vo Viedni či Amsterdame sú už lístky vypredané takže záujem je enormný.

 

Kapela Pearl Jam bola založená v roku 1990 bývalými členmi kapely Mother Love Bone Jeffom Amentom a Stone Gossardom po tragickej smrti ich speváka Andrewa Wooda, ktorý sa predávkoval heroínom. Spolu s gitaristom Mikeom McCreadym a bubeníkom Daveom Krusenom, vytvorili zopár demo nahrávok a už ostávalo len nájsť speváka.

Tým sa stal surfér zo San Diega Eddie Vedder. Ich debutový album Ten z roku 1991 dosiahol obrovského úspechu.

Spolu s ním nahrali doteraz 11 štúdiových albumov, 7 live albumov a 2 kompilácie.

Written by: Admin

Previous post

Články

Iné Kafe predstavili svojho maskota

Na oficiálnej stránke kapely Iné Kafe na sociálnej sieti predstavil ich spevák Vratko Rohoň ich špeciálneho maskota a nie je to nič iné ako veteránske auto zelená Volga 24 z roku 1977. Iné Kafe a Volga idú dokopy. Objavila sa aj na ich albume „Bez udania dôvodu“ z roku 2003. Vtedy to bola ale iná Volga z roku 1989. Nebol to ale žiaden šrot ale koncertné auto kapely. S ním […]

today09/09/2021 53

0%