Články

Čo bude s Rolling Stones po smrti Charlieho Wattsa?

today26/08/2021 18

Background

Vo veku 80 rokov zomrel 24.8.2021 Charlie Watts, bubeník skupiny Rolling Stones. S odvolaním sa na vyhlásenie jeho agenta o tom informovala v utorok agentúra AFP. S hlbokým zármutkom oznamujeme smrť nášho drahého Charlieho Wattsa,” citovala agentúra AFP vyhlásenie jeho agenta Bernarda Dohertyho. Hudobník zomrel v londýnskej nemocnici v prítomnosti svojej rodiny. Odišiel milovaný manžel, otec a starý otec a jeden z najväčších bubeníkov svojej generácie,” cituje z Dohertyho vyhlásenia stanica BBC. Ešte na začiatku mesiaca sa objavili informácie o tom, že pre doliečenie sa z lekárskeho zákroku vynechá americké turné.

 

Členom Rolling Stones bol od januára 1963. Spolu s frontmanom Mickom Jaggerom a gitaristom Keithom Richardsom patrili medzi najstarších členov slávnej rockovej kapely. Charlie bol vyštudovaný grafik a podieľal sa aj na návrhov niektorých obalov Stones. Ich logo s vyplazeným jazykom je práve jeho dielom. Okrem pôsobenia v Rolling Stones založil v roku 1991 aj jazzový kvintet. V roku 2004 sa Watts liečil v londýnskej nemocnici z rakoviny hrdla. Z tej sa zotavil po štyroch mesiacoch liečby vrátane šiestich týždňov intenzívnej rádioterapie. Zdravotné problémy mu tohto roku nedovolili zúčastniť sa turné v Spojených štátoch. Na americkej časti tohto plánovaného septembrového turné No Filter Tour ho mal zastúpiť Steve Jordan (64).

Ronnie Wood, Charlie Watts, Mick Jagger, Keith Richards at arrivals for SHINE A LIGHT Premiere, Clearview”s Ziegfeld Theater, New York, NY, March 30, 2008. Photo by: Slaven Vlasic/Everett Collection

Mick Jagger a Keith Richards v mnohých rozhovoroch zmienili Wattsa ako zásadného člena Rolling Stones. Podľa ich slov by Stones bez neho ani nemuseli existovať no nebudem predbiehať pretože táto informácia je ešte veľmi čerstvá a nevieme ešte ako sa k tomu Rolling Stones postavia s odstupom času. Je to veľmi smutná správa pretože práve Rolling Stones vytvárali svojim unikátnym hraním ilúziu nekonečnosti. Pomaly sa míňa tento starý dobrý rock and rollový svet, na ktorý sme boli zvyknutí. Ťažko sa s tým zmieruje a ťažko sa to príjima.

Written by: Admin

Previous post

Články

Dani Filth diskutoval o možnej spolupráci s Edom Sheeranom

Spevák legendárnych Cradle Of Filth to potvrdil v rozhovore pre Kerrang! Radio v zákulisí festivalu Bloodstock Open Air, kde hrali túto sobotu. Na otázku či bude spolupracovať so Sheeranom Dani odpovedal: „Posielali sme si množstvo e-mailov. Našli sme svoju spoločnú vlnu. Bol som aj pozvaný ku nemu domov. Teda vravel, že by prišiel aj za mnou ale spomenul som mu, že nedisponujem doma vlastným barom takže by bolo lepšie ak […]

today20/08/2021 16

Podcasty
Sorry, there is nothing for the moment.
Kontakty

počúvaj irock cez mobilné aplikácie

0%